Dr. Senai Aksoy

ART Sağlık Merkezi kurucularından Dr. Senai Aksoy, 1962 yılında Ankara'da doğdu. 

İzmir Atatürk Lisesi'nden 1979 yılında mezun oldu. 

1985'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, ihtisasını Fransa'da Franche-Comté Üniversitesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum konusunda yaptı. 1993 yılından bu yana Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmaktadır.

Fransa'da çalışmalarını 1994'e kadar sürdüren Dr. Senai Aksoy, Clermont Ferrand Üniversitesi'nden Jinekolojik Laparoskopik Cerrahi diploması ve Strasburg Louis Pasteur Üniversitesi'nden Jinekolojik ve Obstetrikal Ultrason diploması aldı.

Paris Rene Descart Üniversitesi'nden de Üreme Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri diploması alan Dr Senai Aksoy, 1994'te Türkiye'ye dönerek Ankara Sevgi Hastanesi Tüp Bebek ve Kısırlık Bölümü'nde mikroenjeksiyonu uygulayan ilk ekibin içinde yer aldı.

1996'da İstanbul'a gelerek Amerikan Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi'nin kurucu ekibinde yer alan Dr Senai Aksoy, 23 senelik bilgi birikimi ile binlerce çiftin anne-baba olma hayalini gerçekleştirdi.

1998'de tüpbebek.com sitesini kurarak, kısırlıkla karşı karşıya kalan sayısız çifte yol gösterdi.

Aynı yıl Amerikan Hastanesi ekibindeki diğer üç Kadın Doğum doktoru ile birlikte Art Kadın Sağlığı Merkezi'ni kurdu. Dr Senai Aksoy halen Amerikan Hastanesi'nde ve Art Sağlık Merkezi'nde görevine devam etmektedir.

Yenilenen ve kapsamı genişletilen tüpbebek.com'un medikal direktörlüğünü de sürdüren Dr Aksoy, bu sitede kısırlık ile savaşan ve yardımcı üreme tekniklerinden faydalanmak isteyen daha nice çiftle buluşmayı ve çocuk sahibi olmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Sosyal medyada Senai Aksoy:

 

 

http://www.senaiaksoy.net

http://senaiaksoy.brandyourself.com/

http://www.tupbebek.com/ekibimiz/dr-senai-aksoy için tıklayın

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.