Lazerle Vajina Daraltma: Ameliyatsız, acısız vajina estetiği

Merkezimizde yeni ve eşsiz Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırabiliyoruz.

Özgüveninizi geri kazanın!

Vajinanız; doğum, hamilelik, kilo, menopoz, ileri yaş ve hormonal bozukluklar gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları hatta idrar kaçırma gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilir.

Bu sorunları yaşıyorsanız, merkezimizde uygulanan lazer tedavisi size özgüveninizi geri kazandırabilir.

 • Lazer tedavisi, ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalınızı sıkılaştırıyor.
 • İşlem gün içinde 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hemen normal yaşantınıza devam edebiliyorsunuz.
 • Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok.
 • Alınan sonuçlar son derece başarılı, hasta memnuniyeti çok yüksek, idrar kaçırma şikayeti henüz ileri safhada değilse yok oluyor.

Merkezimizde işlem 3-4 hafta arayla 2 seans olarak uygulanmaktadır çünkü lazerle vajina estetiği uygulanan tüm ülkelerde hasta memnuniyeti ile ilgili yapılan araştırmalar iki seans olarak yapılan uygulamanın daha başarılı olduğunu göstermektedir. (İlk seansınızdan sonra ikinci uygulama için size randevu veriyoruz.)Kadın doğum uzmanı (jinekolog) doktorumuzla yapacağınız ön görüşmeniz ve ölçüm yapılan muayeneniz  tamamen ücretsizdir. Tedaviniz ön görüşmenizle aynı gün yapılabilir. Fiyat ve kampanya bilgisi almak veya doktorumuzdan ücretsiz ön görüşme ve muayene (ölçüm) randevusu almak için lütfen merkezimizi arayınız. (Görüşmeyle aynı gün işleminiz de yapılabilir)

Soru sormak ve fiyat öğrenmek için yandaki formu kullanabilir ya da  iletisim@arttipmerkezi.com adresine sorularınızı gönderebilirsiniz.

Vajinada şekil ve fonksiyon bozuklukları nedir? Neden olur?

Vajinayı oluşturan kasların görevi, vajinanın elastikiyetini sağlamaktır. Bu elastik yapı vajinanın doğum ve cinsel ilişki sırasında gerektiği kadar esneyebilmesi için önemlidir. Hamilelik ve doğum sonrasında ya da kilo, yaş, menopoz, sigara kullanımı gibi nedenlerle vajinayı oluşturan kaslar elastikiyetini kaybedebilir. Vajina kaslarının gücünü ve kontrolünü kaybetmesiyle, vajina kanalı genişler. Bazı durumlarda aynı faktörler kadının gülerken, hapşırırken veya öksürürken az miktarda idrar kaçırmasına da neden olur.

Vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi ne sonuç doğurur?

Cinsel ilişki sırasında duyulan haz büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlıdır. Vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi sonucunda vajina kanalının genişlemesiyle kadının anatomisi değişime uğrar ve cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabilir. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Zamanla bu durum kadında özgüven kaybına ve ilişkide sorunlara yol açabilmektedir.

IntimaLase nasıl tedavi ediyor?

IntimaLase tedavisi, yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. İşlem gün içinde 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok. 

IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor hem yeni kolajen lifleri oluşuyor (collagen neogenesis and remodeling). Sonuçta vajinal kanalda daralma ve yenilenme oluyor. (Vajina daraltma videousu için tıklayınız)
Gerek görülürse kısa süreli bir anestezi ile gerçekleştirilebilen küçük bir operasyonla iç ve dış dudaklardaki şekil bozuklukları da düzeltilebiliyor. (Labioplasti ameliyatı)

Neden doktorlar ve hastalar IntimaLase'i tercih ediyorlar?

Lazerle vajina yenileme ve daraltma sistemi IntimaLase şu nedenlerle tercih ediliyor:

 • Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor (non-invasive)
 • Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor
 • Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor
 • Ölçülebilir sonuçlar elde ediliyor
 • Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm
 • Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem
 • Öğle arasında bile uygulanabilecek kadar kısa sürüyor (20 dk)

Er-yag lazer teknolojisi ile idrar kaçırma ve vajinal kuruluk da çok etkili bir şekilde tedavi edilebiliyor. Bunun dışında rahim ağzı yaraları (cervikal dysplasia), genital siğiller (condylomalar), kılcal varis (spider veins), cerrahi iz bırakmış yaralar tedavi edilebilmekte; genital bölgenin rengini açma (whitening) işlemi yapılabilmektedir.

Lazer tedavisi hakkında bir bilgilendirme görüşmesi için lütfen randevu alınız:

 E-posta ile lazerle vajina daraltma tedavisi hakkında soru sormak için tıklayınız.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi

 

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.