Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme: 'IntimaLase'

Hamilelik, normal doğum, yaş, kilo gibi nedenler vajina kaslarında gevşemeye yol açabilir. Artık vajina estetiğinde yepyeni bir tedavi yöntemi var: 'Lazerle Vajina Daraltma': 'IntimaLase'

Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, cinsel ilişki, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle elastikiyetini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir. Cinsel ilişki sırasında duyulan haz büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlıdır. Vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi sonucunda vajina kanalının genişlemesiyle kadının anatomisi değişime uğrar ve cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabilir. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Zamanla bu durum kadında özgüven kaybına, yetersizlik duygusuna ve cinsel ilişkide sorunlara yol açabilmektedir. Pelvik kas desteği kaybına bağlı olarak idrar kaçırma şikayeti ve organ sarkmaları da görülebilir. (Rahimin vajinaya doğru sarkması en sık yaşanan problemdir)

Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi (IntimaLase) Nedir?

Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen bu sorunu, IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) ile kolayca çözebiliyoruz. IntimaLase tedavisi, yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. İşlem gün içinde 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok. 

IntimaLase Nasıl Tedavi ediyor?

IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor hem yeni kolajen lifleri oluşuyor (collagen neogenesis and remodeling). Sonuçta vajinal kanalda daralma (ortalama % 17) ve yenilenme oluyor.  Pek çok hastada tek uygulama yeterli olurken bazı hastalarda bir ay sonra ikinci bir uygulama gerekebiliyor.

Neden Lazerle Vajina Estetiği?

-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor (non-invasive) 

-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor

-20-25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor

-Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor

-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm 

-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem

IntimaLase uygulaması yapan doktorlarımız ile bilgilendirme ve danışma randevusu için lütfen arayınız.

Er:YAG Lazer Teknolojisi Neler İçin Kullanılıyor?

-Vajinal Daraltma (vaginal tightening) (IntimaLase)

-İdrar kaçırma (inkontinans) tedavisi (IncontiLase)

-Genital bölgenin rengini açma (whitening)

-Rahim Ağzı Yaraları (Cervikal dysplasia)

-Genital siğiller (condylomalar) ya da tüm vücut siğilleri, nasırlar

-Cerrahi iz bırakmış yaralar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.