İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar Kaçırma Tedavisi

İdrar kaçırmaya son: Ameliyatsız lazerle idrar kaçırma tedavisi

Merkezimizde kullanılan IncontiLase (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi) ile ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş olmadan idrar kaçırma probleminiz çözülebilir.

Hasta memnuniyeti yüksek olan ve yaşam kalitesini büyük ölçüde iyileştiren bu tedavi sırasında kanama olmadığı ve dikiş gerekmediği için işlem sırasında veya  sonrasında acı duymazsınız ve iyileşme süreciniz çok kısadır. İşlem herhangi bir anesteziye gerek duymadan yapılır ve iyileşme sürecinde ağrı kesici ve antibiyotik kullanmanız gerekmez. İşlem öncesi herhangi bir hazırlık yapmanıza da lüzum yoktur. Normal yaşantınıza ve işinize hemen dönebilirsiniz.

25 dakika gibi kısa bir sürede, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorumuz tarafından uygulanan tedavi 3-4 hafta arayla iki kez yapılmaktadır. Uygulamanın yapıldığı tüm ülkelerde hasta memnuniyeti ile ilgili yapılan araştırmalar 2 seans olarak yapılan uygulamaların daha başarılı olduğunu göstermektedir.

Tedaviye uygun olan hastaların %70'i 120 gün içinde tamamıyla iyileşmekte, %94'ü tedaviden 120 gün sonra büyük ölçüde iyileşme olduğunu ve % 68'i idrar kaçırma belirtilerinin tamamıyla yok olduğunu ifade etmektedir.

Jinekolog doktorumuzla yapacağınız ön görüşme ve muayeneniz tamamen ücretsizdir ve görüşmenizle aynı gün tedaviniz yapılabilir.

Fiyat ve kampanya bilgisi almak veya doktorumuzdan ücretsiz ön görüşme ve muayene randevusu almak için lütfen merkezimizi arayınız. (Görüşmeyle aynı gün işleminiz de yapılabilir)
Telefonlarımız:

 

Soru sormak ve fiyat öğrenmek için yandaki formu kullanabilir veya  iletisim@arttipmerkezi.com adresine sorularınızı gönderebilirsiniz.

Çalışma saatlerimiz: Pzts-Cuma 10.00-19.00Cmts 10.00-15.00

Adres: Abdi İpekçi Caddesi
Reassürans Han 2 No: 61 / Kat: 5
Nişantaşı / İSTANBUL

İdrar Kaçırma hakkında bilmek istedikleriniz:

Araştırmalar doğurganlık çağındaki kadınların %20–46'sının, menopozdaki kadınların ise %40–69'nun idrar kaçırma sorunu yaşadıklarını gösteriyor. Pek çok kadın idrar kaçırma sorununu ped kullanmak, evden çıkmamak gibi yöntemlerle kendi çabaları ile çözmeye çalışıyor. Oysa uzun vadede fiziksel rahatsızlıklar gibi psikolojik sorunlara da yol açabilen idrar kaçırma artık kolayca tedavi edilebiliyor.

Böbreklerden süzülen idrarın dışarı atılıncaya kadar biriktirildiği organ olan mesane ve idrarı mesaneden dış dünyaya taşıyan ürethra, pelvis boşluğu içinde bulunur. İdrar yapmada görev alan bu organlar pelvis boşluğunu alttan destekleyen kas grupları tarafından yerinde tutulur. Bu kas tabakalarındaki gevşeme ve zayıflıklar idrar tutma güçlüğüne yol açabilirler.

İdrar kaçırma (bilimsel adıyla üriner inkontinans) idrarın tutulamaması ve istemsiz olarak serbest bırakılmasıdır. Kadınlar öksürdüklerinde, güldüklerinde, hapşırdıklarında veya egzersiz yaparken az da olsa idrar kaçırıyorlarsa veya idrara çıkmak istediklerinde tuvalete yetişemiyorlarsa bu sorunla karşı karşıya oldukları söylenebilir.

Bazen, zorlayıcı hareketler esnasında ufak miktarda bir sızıntıyla başlayan idrar kaçırma problemi, tedavi edilmediği takdirde kronik ve şiddetli bir hastalık haline gelerek kadının yaşantısını çok olumsuz etkileyebilir. Bu sorunu yaşadığı için egzersiz yapmaktan kaçınan, evden çıkmak istemeyen, geceyi tuvaletin kapısında geçiren veya altına bez bağlamayı tercih eden pek çok kadın vardır.

Gevşeme ve zayıflıkların en önemli nedenleri geçirilen hamilelikler, yapılmış olan normal doğumlar, uzun süren kabızlık, kilo, kronik öksürüğe yol açan hastalıklar, menopoz ve yaştır. Pelvik kaslardaki gevşemeler sonucu mesane sarkması (sistosel), rektum sarkması (rektosel), rahimin vajinaya doğru sarkması ve idrar tutamama (üriner inkontinans) görülebilir.

IncontiLase (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi) ile ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş olmadan idrar kaçırma problemi çözülebilir.

Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde üretral bölgede ve idrar kesesi ön duvarında fototermal gerilim ve sıkılaştırma sağlanır.

IncontiLase az-orta seviyede stres ve karışık tip idrar kaçırma tedavisinde kullanılan, non-invasiv (dokuya hasar vermeyen) Er:YAG lazer teknolojisidir. Bu teknoloji fototermal olarak dokuları uyarır ve hem yeni kollajen oluşumu hem de mevcut kollajen dokusunda yenilenme sağlar. Bu uyarı sayesinde idrar torbasına destek veren vajinal ve pelvik dokular sıkılaşır. Böylece kadının idrar fonksiyonları normale döner. (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin videosunu izlemek için tıklayınız)

IncontiLase tedavisi herhangi bir traşlama veya kesme işlemi içermediği için, kanama olmaz ve dikiş gerektirmez. Bu nedenle de hem işlem sırasında ve sonrasında acı duyulmaz, hem de iyileşme süreci çok kısadır. İşlem herhangi bir anesteziye gerek duymadan yapılır ve iyileşme sürecinde ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı gerekmez. Hastaların işlem öncesi herhangi bir hazırlık yapmalarına da lüzum yoktur. Normal yaşantıya ve işe hemen dönülebilir.

Araştırmalar hastaların %70'nin 120 gün içinde tamamıyla iyileştiğini göstermektedir. Hastaların %94'ü tedaviden 120 gün sonra büyük ölçüde iyileşme olduğunu ve % 68'i idrar kaçırma belirtilerinin tamamıyla yok olduğunu ifade ediyor.

IncontiLase'in hasta açısından avantajları nelerdir?

-Operasyon öncesi veya sonrası hiçbir bakım gerektirmez
-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmez (non-invasive)
-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmaz
-20-25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabilir
-Günlük yaşantıya hemen dönülebilir
-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözümdür
-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistemdir.

Er:YAG lazer teknolojisi IncontiLase ile ilk kez jinekolojide kullanıldı. Bu lazer jinekolojik estetik alanında da çok etkili.
Aynı teknolojinin kullanıldığı IntimaLase ile vajina daraltma da mümkün oluyor. Özellikle normal doğum, hamilelik, kilo, yaş nedeniyle vajinada oluşan ve cinsel hazzı olumsuz etkileyen fonksiyon ve şekil bozuklukları bu yöntem sayesinde kolayca tedavi edilebiliyor. (Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır.) IntimaLase ile ameliyat gibi invasiv (dokuda hasar yapan) işlemlere gerek duyulmadan acısız olarak yüksek hasta memnuniyeti sağlamak mümkün.

Özellikle menopoz dönemindeki kadınların yaşadığı ve cinsel yaşantıyı olumsuz etkileyen vajina kuruluğu da lazerle tedavi edilebiliyor.

Tedavisinde lazerin kullanılabildiği bir diğer sorun da vulvanın cildindeki renk koyulaşması. 'Whitening' adı verilen bir işlemle bu bölgede deri rengi açılabiliyor.

Ayrıca rahim ağzı yaraları (cervikal dysplasia) ve genital siğiller (condylomalar) bu sistemle hiç acı duyulmadan ve çok kısa bir sürede tedavi edilebiliyor.

Gene aynı lazeri kullanarak genital siğil ve yara izleri tedavi edilebiliyor.

Lazer tedavisi hakkında bir bilgilendirme görüşmesi için lütfen randevu alınız:
Telefonlarımız:  02122191202  

                           05532777722

e-posta ile idrar kaçırma tedavisi hakkında soru sormak için tıklayınız.

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.